Medikal Fitness

Medikal Fitness / Klinik Egzersiz Nedir?

Medikal Fitness yada 'Klinik Egzersiz' Özel Medikal Ölçümler ve Performans Testleri ışığında kişilerin mevcut sağlık durumunu daha iyiye doğru ivmelendirme adına kanıta dayalı egzersizlerden oluşan bir programla katılımcıların fiziksel aktiviteye yönlendirilmesi durumudur. Medikal Fitness danışmalığını sadece belli bir hastalık grubuna dahil olan kişiler alabilir inancı doğru değildir. Egzersize başlamadan önce mutlaka Medikal Fitness Danışmanımız Öğr. Gr. Emrah Demirtaş hocamızdan resepsiyon aracılığı ile randevu almayı unutmayınız. Danışmalık hizmetimiz Ücretsizdir.

Medikal Fitness yada Klinik Egzersiz uygulaması için önceden elinizde olan doktor raporunuz ile uzmanımıza gelerek durumunuzu anlatmanız ve gereği halinde medikal yada performansa yönelik ölçme ve değerlendirme hizmetine başvurmalısınız.

Yapılan değerlendirmelerin ışığında uzmanımız tarafından çıkarılan egzersiz reçetesi doktorunuza online olarak mail yolu ile, egzersizin temel alındığı akademik makaleler ile birlikte ulaştırılır. Doktorunuzdan gelen onay sonrası egzersizlere kişisel eğitmeniniz ile başlayabilirsiniz.

Medikal Fitness yada Klinik Egzersiz ile bir çok hastalığın kötü etkileri azaltılabilir ve hatta kimi durumlarda tedavi dahi edilebilir.

people-holding-plant

Medikal Fitness yada Klinik Egzersiz uygulamaları bir çok hastalığın kötü etkilerini azaltabilir ve hatta kimi durumlarda tedavi dahi edilebilir. Aşağıda bulunan hastalıklar ile ilgili ACE, ACSM, NASM ve ISSA gibi bir çok sağlık ve fitness organizasyonu akademik çalışmalar yayınlamıştır.

Kanser, Fibromiyalji, Kolestrol, Diyabet, Osteoporoz, Osteoartrit, Spinal Stenoz, Bel ve Boyun Fıtığı, ACL Problemleri, Astım, Kalp ve Damar Yolları Rahatsızlıkları, Yüksek Tansiyon, diğer Omurga ve Ortopedik Rahatsızlıklar vb.

MEDİKAL FİTNESS DANIŞMANLIĞI AMAÇLI YAPILAN ANTROPOMETRİK ÖLÇÜMLER VE TESTLER:
Postür analizi, Vücut kompozisyon analizi ile yağ ve kas hesaplanması, Esneklik testi (Sit&reach), Koordinasyon ve denge testi, Manuel Muscle Testing, Kan Şekeri Ölçümü, Tansiyon Ölçümü, Pulse/Oximetre Ölçümü, Peak Flow Metre / Spirometre Ölçümü, Vücut Çevre Ölçümleri, Skin Fold Caliper Analizi, Hand Grip Test, Hearing (Duyu) Test, Tinetti Balance and Gait Test ve Static Flexibility Test.

Medikal durumunuz ne olursa olsun mutlaka ücretsiz olan bu uygulamamızdan faydalanmak için resepsiyondan randevu almayı unutmayın..