Sıkça Sorulan Sorular

CrossFit Taxim ve merak edilenler ?

CrossFit, Medikal Fitness, Fonksiyonel Egzersiz ve dahası hakkında sorular ve cavaplar..

CrossFit ! Sıkça duyar olduğunuz günümüz yeni Fitness akımı.. Olimpik Halter Teknikleri (silkme ve koparma), Jimnastik hareketleri ve Kardiovasküler Sistemi Geliştirici egzersizlerden oluşan, Yüksek yoğunlukta icra edilen ve sürekli değişken içeriğe sahip Fonksiyonel Hareketlerden oluşan Yeni Spor branşı. Düşünün, klasik spor salonlarında olduğu gibi iki üç ayda değişen yetersiz program kağıtlarının olmadığı, her gün değişen egzersiz içerikleri ile çok eğlenceli, eğitmenlerinin sürekli yanınızda olduğu ve grup enerjisinin sürekli yüksek olduğu bir spor. Artık hayatınızda değişiklik yaparak aramıza katılma zamanınız geldi.

CrossFit gün içerisinde yaptığınız İşlerin / Hareketlerin egzersiz fizyolojisi ve biyomekanik süzgecinden geçirilerek güvenli hale getirilmiş halidir. Yani aslında her gün CrossFit yapıyorsunuz fakat bunun farkında değilsiniz. Düşünün; eğer biri size her gün oturup kalktığınızda yada arabaya bindiğinizde Squat, yerden herhangi bir cismi alıp kaldırdığınızda Dead Lift, market toprbalarını taşırken Farmer Carry yada bulaşık makinesinden yıkanan bardakları rafa dizmek için yukarı uzandığınızda Sholder Press yaptığınızı ve bunların hepsinin birer CrossFit’in Temel Hareketi olduğunu söylese şaşırmaz mıydınız? Tıpkı bunu gibi CrossFit aslında hayatın vazgeçilmez bir parçası..

Herkes !! CrossFit programları tüm yaş grupları ve sağlık düzeylerine uygun olarak yeniden tasarlanabilir. CrossFit programlaması yeterli olan fiziksel özelliklerinizin korunmasını, zayıf olduğunuz ve gelişmesi gereken fiziksel özelliklerinizin hızlı bir şekilde yapılandırılması prensibine göre hareket eder. Temel olarak 10 fiziksel özelliğin geliştirilmesi ve korunması esasına dayanır.

Kardiyovasküler Kapasite, Dayanıklılık, Güç, Mobilite/Fleksibilite, Patlayıcı ve Çabuk Kuvvet, Hız, Koordinasyon, Çeviklik, Denge ve Yoğunluklu Hareket Kontrolü. Bu temel özellikler her bireyde farklılıklar gösterebilir fakat CrossFit Metodu eksik olan bu özellikleri, bilinmeyen ve asla bilinemeyecek olan değişkenlere karşı sürekli hazır tutulması prensibi ile hızlı bir şekilde geliştirir.

CrossFit Özel Ders alarak çok daha hızlı sonuçlar yakalayabilir ve performansınızı arttırabilirsiniz. Özel ders ile hedeflerinize çok daha hızlı ulaşırken sizin için özel olarak tasarlanan programlar sayesinde her zaman sağlıklı ve güçlü bir bedene kavuşabilirsiniz.
CrossFit Taxim ile Özel ders Programlarına katıldığınızda;
- Eksiklerinizi daha hızlı öğrenebilir,
- Sadece size özel hazırlanan progamı hedefinizden şaşmadan uygulayabilir,
- Antropometrik ölçümler ve özel testler ile daha güvenli egzersiz yapabilir,
- Doğru mekanik ile sakatlık riskini ortadan kaldırabilir,
- Uzman Eğitmen kadromuz sayesinde motivasyonunuzu hep yüksek tutabilir,
- Doğru beslenme önerileri alabilir,
- ve sürekli olarak matematiksel verilerle sonuçları takip ederek verimi yüksek tutabilirsiniz.

Aradığınızı Bulamadınız mı?

Bize E-mail Yolu ile yada Telefon aracılığı ile ulaşarak merak ettiğiniz konuda bilgi danışabilirsiniz.

Email